Ako správne dávkovať hmyzie hnojivo od Hmyzomlsiek

Hmyzie hnojivo od Hmyzomlsiek je cestou k zdravým a silným rastlinám vďaka svojmu 100% organickému zloženiu. Vyrobené z exkrementov múčiara obyčajného (Tenebrio molitor), toto prírodné hnojivo predstavuje ekologickú a účinnú alternatívu ku chemickým hnojivám. S neutrálnym pH a bez zápachu sa hmyzie hnojivo stáva ideálnym riešením pre všetky druhy rastlín - od domácich izbových po veľké záhradné projekty. Navyše, jeho repelentný účinok proti hmyzu pridáva ďalšiu vrstvu ochrany pre vaše zelené poklady. V tomto článku si rozoberieme pár praktických typov k dávkovaniu tohto hnojiva.

Pred výsadbou

Začnite správnym základom. Zapracovanie hmyzieho hnojiva do zeminy pred výsadbou zabezpečí, že vaše rastliny majú všetko, čo potrebujú pre zdravý začiatok. Odporúčame koncentráciu približne 1% hnojiva na objem pôdy, čo podporí optimálny rast a vývoj od samého začiatku.

Počas rastu

Nie je nič dôležitejšie ako pravidelná starostlivosť. "Pocukrovanie" hnojiva okolo stonky poskytne rastlinám potrebné živiny a stimuluje ich rast. Podľa veľkosti rastliny upravte množstvo hnojiva od čajovej lyžičky pre mladé rastlinky až po polievkovú lyžicu pre dospelé rastliny.

1_1

Zálievka

Pre rýchlejšie výsledky a okamžitý nástup účinku pripravte roztok hmyzieho hnojiva. Jednoducho zmiešajte 1 čajovú lyžičku hnojiva s 1 litrom vody. Tento roztok môžete použiť pre zálievku rastlín, čím zabezpečíte rovnomerné rozloženie živín.

Postrek

Postrek je ideálny na okamžitý účinok, najmä pre stromy a kríky. Roztok pripravte rovnakým spôsobom ako pri zálievke a aplikujte priamo na listy. Nezabudnite roztok preceďte, aby ste zabránili upchatiu postrekovača.

Aplikácia na trávniky

Rozsýpanie hnojiva na trávniku zabezpečí jeho zdravý rast a bohatú zeleň. Použite 1 liter hnojiva na približne 30 m². Aplikácia by mala prebiehať štyrikrát ročne, ideálne pred dažďom, aby sa hnojivo lepšie absorbovalo.

Špeciálna aplikácia pre staré veľké stromy

Pre staré a veľké stromy odporúčame rozmiešať hnojivo v veľkých nádobách a aplikovať po dôkladnom premiešaní. Táto metóda zabezpečí, že korene stromov budú dobre zásobené živinami.

V Hmyzomlsky sme hrdí na to, že ponúkame kvalitné, prírodné a organické hnojivo, ktoré je produktom udržateľného chovu živého kŕmneho hmyzu v Bratislave. Naše múčne červy sú nielen vynikajúcim zdrojom živín pre vaše rastliny, ale aj svedectvom našej vášne pre ekológiu a udržateľnosť.

Navštívte náš e-shop na www.hmyzomlsky.sk a objavte, ako môže hmyzie hnojivo od Hmyzomlsiek obohatiť vašu záhradu. Pre ďalšie informácie a poradenstvo nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom obchod@hmyzomlsky.sk alebo volajte na 0903 234 249 (Po – Pia: 9:00 – 17:00).

Ďakujeme za dôveru a prajeme bohatú úrodu s naším hnojivom Hmyzomlsky!